Who’s Sleeping Where?

On this page, we’ll add people as they are booked in and show which room they have been allocated to.

Day Visitors (No Accommodation booked)

Alison Parker – Girlguiding National Climbing Specialist
Mike Smith  – Fylde
David Bootland – Bibbys Farm
Brian Davies – Bibbys Farm
Ian Clough – Bradley Wood
Jonathan Booth – Bradley Wood
Simon Appleton – Cheshire Scouts
Edwin Buttimer – Hesley Wood
Richard Bannister – Fanwoods
David Hirst – Fanwoods

Carl Hornsby – Linnet Clough

John Smith – Linnet Clough


Main Building

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 No  Style  Room Name  Name 1  Name 2  Name 3  Name 4
1 Twin Liverpool North East Darren Glanville
(Eaton Vale)
Aaron Taylor
(Eaton Vale)
Full Full
2 Single Curlew Keeley Stephenson Full Full Full
3 Single Lancashire North West Matthew Bonewell
(Thirtover Place)
Full Full Full
4 Single Northampton Rebecca Gunnee
(Whiteley Wood)
Full Full Full
5 Quad North Yorks South David Fox
(Forest Camp)
Liam Rowe
(Forest Camp)
Chris Pollard (Forest Camp) Thomas Bailey
(Forest Camp)
6 Single Helen Price
(Blackwell Adventure)
Full Full Full
7 Twin Durham North Pat Bailey
(Skreens Park)
Yvonne Scott (Chigwell Row) Full Full
8 Twin Isle of Man Ned Lloyd
(Blackwell Adventure)
Dave Squire
(Blackwell Adventure)
Full Full
9 Single Lancs ETG Steve Fern
(Kibblestone)
Full Full Full
10 Single Ribble Valley Matt Heath
(Kibblestone)
Full Full Full
11 Single East Yorks Full Full Full
12 Single Newcastle Upon Tyne Joan Munro
(Tawd Vale)
Full Full Full
13 Triple North Yorks NE Michael Barrett
(Belchamps)
Jack Watts
(Belchamps)
Macaulay Gardner
(Belchamps)
Full
14 Twin St Helens Paul Harrison (Crawfordsburn) Full Full Full
15 Triple Liverpool South Tony Hewitt
(Chigwell Row)
Damian King (Waddecar) Full
16 Quad Forest Paul Stubbs
(Bibbys Farm)
Loz Carmyllie
(Bibbys Farm)
Alan Boddy
(Bibbys Farm)
John Woolfenden
(Bibbys Farm)
17 Triple Lancashire SE Nick Smith (Frylands Wood) Paul O’Brien
(Frylands Wood)
Mike Edwards (Bramhope) Full
18 Triple Lancashire East Steve Fern

(Kibblestone)

Full Full Full
19 Twin Stockport Nick Smith (Frylands) Paul O’Brien (Frylands) Full Full
20 Quad Manchester
21 Single Nottingham Nigel Ruse
(Beaudesert)
Full Full Full
22 Twin Lincs North Dan Farnsworth
(Beaudesert)
Adam Snow
(Beaudesert)
Full Full
23 Triple Leeds
24 Twin Durham South Sheila Betts
(Jarman Centre)
Toni-Ann Hammond
(Jarman Centre)
Full Full
25 Twin Whitford Colin Tilbrook
(Thriftwood)
Alex Kerr
(Thriftwood)
Full Full
26 Twin West Yorks North Ken Smith (Tawd Vale) Jennifer Turner
(Tawd Vale)
Full Full
27 Twin Lancs Border Nigel Stapleton (Rough Close) Dave Hart
(Rough Close)
Full Full
28 Twin Gt Manchester West Bill Hindley
ASGC
Sue Full Full
29 Single Lancs South Paul Rushbrook
(Hopehill)
Full Full Full

Dormitory Rooms

Damian King – Waddecar
Jo Collins – Bramhope